72 uur zonder stroom: is jouw bedrijf voorbereid?

Een langdurige stroomuitval is geen ondenkbaar scenario. De overheid roept burgers op zich voor te bereiden op situaties waarin basisvoorzieningen tijdelijk wegvallen. Maar wat betekent 72 uur zonder stroom voor bedrijven? Voor het pand, processen en productie? En welke keuzes moeten er gemaakt worden om schade en risico’s te beperken?

Themabijeenkomst

Om de weerbaarheid van Cranendonckse ondernemers te vergroten, organiseren Ondernemers Contact Cranendonck (OCC), Keyport, Hogeschool Zuyd en Rabobank op dinsdag 9 juli 2026 de themabijeenkomst: ‘72 uur zonder stroom – praktische tips voor ondernemers’

Wat te verwachten?

Tijdens deze bijeenkomst word je geïnformeerd over het noodstroomprotocol en praktische maatregelen die je vooraf kunt treffen. Aan bod komen onder andere:

  • technische oplossingen zoals detectie en automatische omschakeling;
  • inzet van batterijen, generatoren en UPS-systemen;
  • het prioriteren van machines en processen;
  • veilig en stapsgewijs afschalen van de bedrijfsvoering.

Deelnemers krijgen concrete tips en handvatten die direct toepasbaar zijn binnen de eigen onderneming.

Interactief: serious gaming 

Na de keynote volgt een interactief tweede deel waarin ondernemers met elkaar in gesprek gaan via serious gaming. Daarnaast is er een paneldiscussie, met onder andere burgemeester Roland van Kessel, in zijn rol als verantwoordelijke voor openbare orde en veiligheid in Cranendonck. Een waardevol moment om vragen te stellen en ervaringen te delen.

Programma – 9 juli 2026

  • 15.45 uur – Inloop
  • 16.00 uur – Opening door Marcel Lemmen, voorzitter OCC
  • 16.10 uur – Keynote
    Kay Beckers, Business Developer Energietransitie (Stantec)
    72 uur zonder stroom – praktische tips voor ondernemers
  • 16.50 uur – Decentrale sessies: serious gaming
  • 17.50 uur – Paneldiscussie (plenair), met o.a. burgemeester Roland van Kessel
  • 18.15 uur – Afsluiting en doorkijk naar het vervolg
  • 18.20 uur – Netwerkmoment met drankje en hapje
  • 19.00 uur – Einde

Locatie: De Coockpit, Budel

Aanmelden

Weten hoe je jouw onderneming beter kunt voorbereiden op een langdurige stroomuitval? Meld je aan via de onderstaande button en ga goed voorbereid het gesprek aan met collega-ondernemers en experts.

Meld je aan